Edukacja w wieku 60+

 

 10 października 2012 r.

 

 

Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz  Powiat' wzięło udział w I  edycji  otwartego konkursu ofert w ramach Rządowego Programu  na rzecz Aktywności Osób Starszych  na lata 2012-2013 ogłoszonego i współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Złożyliśmy projekt pt. ''Edukacja w wieku 60+''.

Wartość projektu : 30468 zł / wartość dotacji  26000zł/ . Okres  realizacji  od października 2012 do czerwca 2013 roku. Miejsce realizacji projektu ZSP w Brzezinach.
Projekt adresowany jest  dla osób powyżej 60 roku życia, mieszkańców powiatu brzezińskiego, będących  na emeryturze lub rencie.

Projekt  spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, chętnych do udziału w nim było o wiele więcej niż przewidzianych miejsc

 

 Koordynator projektu
Jolanta Wojciechowska 

 

                                                     

 

 12 listopada 2012 r.

 

Stowarzyszenie ,,Nasz Powiat'' rozpoczęło realizację  projektu
''Edukacja w wieku 60+'' w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Wartość projektu : 30468 zł / wartość dotacji  26000zł/.
Okres jego realizacji trwa od października 2012 do czerwca 2013 roku.
Miejsce realizacji projektu – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.
Nabór i skompletowanie list do poszczególnych zajęć zakończyło się 12 listopada 2012r. Listy uczestników projektu zostały wywieszone w świetlicy ZSP  w  Brzezinach oraz umieszczone
na stronie internetowej Starostwa www.powiat-brzeziny.eu .

Informacja dla uczestników projektu:
1.  nauka pływania na basenie – pierwsze spotkanie w czwartek
22 listopada 2012r.o godz. 18.15
2. zajęcia rekreacyjno-usprawniające - pierwsze spotkanie w czwartek 15 listopada 2012r.
o godz. 17.00 / obowiązuje sportowe /na gumie / obuwie,
3. zajęcia nauki języka angielskiego – I grupa –  w poniedziałek 15.00 w sali 208.
II grupa  -  we wtorek  godz. 14.30 w sali 208.
4. zajęcia nauki obsługi komputera – I grupa - wtorek  godz. 16.00  ,
II grupa  - środa godz. 16.00.
 

 Koordynator projektu
Jolanta Wojciechowska 

 

                                                         

 

 

 

06 grudnia 2012 r.

 

 Starosta Powiatu  Brzezińskiego- p.Edmund Kotecki i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego ''Nasz Powiat''- p. Jolanta Wojciechowska mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na  spotkanie inauguracyjne promujące projekt ''Edukacja w wieku 60+", współfinansowany  ze środków MPiPS w ramach Rządowego programu......
Spotaknie rozpocznie się dnia 12 grudnia 2012r. o godz. 17.00 w siedzibie ZSP w Brzezinach przy ulicy Konstytucji 3Maja 5.
W programie: charakterystyka projektu - prezentacja , wykład księdza Ciaranka ''Tradycje Bożonarodzeniowe" oraz poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w ZSP w Brzezinach.

 

 Koordynator projektu
Jolanta Wojciechowska 

                                                         

 

 21 styczeń 2013 r.

 

Edukacja w wieku 60+ na półmetku

Od listopada 2012r.  Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego ''Nasz Powiat'' realizuje projekt finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013, który adresowany jest  dla osób powyżej 60 roku życia, mieszkańców powiatu brzezińskiego, będących  na emeryturze lub rencie. Projekt  spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, chętnych do udziału w nim było o wiele więcej niż przewidzianych miejsc. To nas,  organizatorów, bardzo cieszy bo widzimy, że jest  potrzeba takich i podobnych działań dla ludzi starszych.W styczniu 2013 r. złożyliśmy sprawozdanie z tej części projektu, która była realizowana do końca grudnia 2012 r.
Od początku 2013 roku projekt'' Edukacja w wieku 60+'' jest kontynuowany. Miejscem realizacji projektu jest nadal  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.
Beneficjenci popołudniami mogą dalej rozwijać swoje umiejętności  i zdobywać wiedzę. Uczestnicy projektu bardzo pozytywnie wyrażają się o  projekcie i zaproponowanych  działaniach,  cieszą się, że i dla  nich znalazła się  wreszcie  ciekawa oferta. Uważają, że  byli grupą społeczną  dotychczas pomijaną. Chcą także  kontynuowania  większości zajęć po zakończeniu projektu.
Myślę, że to krok w dobrym kierunku.

 Koordynator projektu
Jolanta Wojciechowska 

                                              

 

 02 lutego 2013 r.

 

 

Od początku stycznia  2013 roku projekt '' Edukacja w wieku 60+'' jest kontynuowany. Odbywają się wszystkie zaplanowane zajęcia, według ustalonego harmonogramu. Beneficjenci popołudniami mogą dalej rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę.

Uczestnicy projektu  bardzo pozytywnie wyrażają się o projekcie i zaproponowanych działaniach, cieszą się, że i dla nich znalazła się wreszcie ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, jednocześnie  uważają, że byli grupą społeczną dotychczas pomijaną. Wyrażają również chęć uczestnictwa w kolejnych projektach i  Stowarzyszenie  ''Nasz Powiat" będzie starało się wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Koordynator projektu
Jolanta Wojciechowska

 

                                                        

 

 

 Finał projektu "Edukacja w wieku 60+"


projekt współfinansowany przez MPiPS
w ramach Rządowego programu na rzecz Aktywności
Społecznej Osób Starszych
w latach 2012-2013

                                              

 

finał projektu (.pdf)