Aktualności

6 marca dniem pełnym wrażeń!

12/03/2019 6 marca dniem pełnym wrażeń!

    Spotkanie w dniu  6 marca rozpoczął  przedstawiciel biura podróży Kairos Travel, który
zaprezentował nam ofertę wyjazdów zagranicznych,  min. wycieczkę do Spreewald - wyjątkowej krainy zwanej Zieloną Niemiecką Wenecją.
    Następnie dr Krzysztof Grzelak  przedstawił nam Jordanię, która turystom ma wiele do
zaoferowania, zachwyca swoją historią, kulturą i kolorami. Królują  tam czerwono-pomarańczowe pustynie i światowej klasy zabytki archeologiczne.

 Pan Grzelak  przekonywał nas, że warto zobaczyć  Amman – stolicę współczesnej Jordanii. Do jej atrakcji zaliczane są  m.in. cytadela z VIII  wieku usytuowana na najwyższym wzgórzu miasta, odrestaurowany rzymski amfiteatr z II wieku, gdzie latem odbywają się koncerty i przedstawienia plenerowe, świątynia Herkulesa i  meczety.W Jordanii znajduje się starożytne miasto Petra, która słynie z unikalnej architektury wyrzeźbionej bezpośrednio w stromych wapiennych skałach zabarwionych odcieniami różu i czerwieni. Atrakcja ta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uznana za jeden z siedmiu cudów świata.
Morze Martwe  to praktycznie naturalne uzdrowisko, którego minerały  pomagają w dolegliwościach bólowych stawów i podrażnieniach skóry.
Jordania ma długą historię przyjmowania uchodźców m.in. z Palestyny, Syrii.  W kraju liczącym zaledwie 9,5 miliona ludzi  uchodźcy stanowią  ponad jedną trzecią ludności.

    Po wykładzie  prezes J. Wojciechowska w imieniu Zarządu Stowarzyszenia ,,Nasz Powiat’’ z okazji zbliżającego się Święta Kobiet złożyła wszystkim słuchaczkom UTW  życzenia zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności i zaprosiła na słodki poczęstunek.

 

    Kolejne spotkanie już 20 marca 2019r.( środa) o godz. 16.30.


>> galeria zdjęć

Wstecz