Aktualności

Inauguracyjny wykład dr Krzysztofa Grzekaka

14/10/2018 Inauguracyjny wykład dr Krzysztofa Grzekaka

   Dnia 3 października 2018 r. słuchacze UTW  Powiatu Brzezińskiego uroczyście powitali kolejny rok akademicki 2018/19. 

    Dr Krzysztof Grzelak w wykładzie inauguracyjnym  opowiedział  o Państwie Izrael, Wykład poprzedzony był odśpiewaniem  hymnu studenckiego. Po wykładzie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

  Izrael – kraj niewielki pod względem powierzchni, ale bogaty pod względem historycznym i kulturowym. Zdecydowana większość Izraelczyków to Żydzi - 75 proc., a drugą co do wielkości grupę stanowią Arabowie. Państwo to powstało na Ziemi Izrael, która przez 3000 lat zajmowała ważne miejsce w judaizmie. Stolicą kraju jest największe jego miasto – Jerozolima, która  pozostaje świętym miejscem dla trzech największych religii na świecie - Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu.
Izrael jest państwem ważnym i liczącym się w świecie. To Ziemia Obiecana dla milionów Żydów. To tutaj, w Betlejem, urodził się Jezus Chrystus.
Izrael to nie tylko miejsca kultu i wielowiekowe zabytki, alei także piękne plaże.  Kraj ten zamieszkuje około 4 000 Polaków.

W drugiej części  prezes  stowarzyszenia przedstawiła słuchaczom program zajęć na październik i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa.

 

>>galeria zdjęć

 

Wstecz