Aktualności

Wycieczka do Planetarium EC1 w Łodzi

27/10/2016

 

Grupa ponad 30 słuchaczy UTW Powiatu Brzezińskiego 26 października w godzinach popołudniowych wybrała się na wycieczkę do Planetarium EC1, które otwarte jest dla zwiedzających od 8 stycznia 2016r.

‘’Co może być przyjemniejszego od oglądania rozgwieżdżonego nieba? Oglądanie go ze świadomością, na jakie mity i legendy patrzymy. Tym bardziej, że dzisiaj wiemy już o wiele więcej od naszych przodków o kosmicznych obiektach widocznych jesienią ‘’.

Uczestniczyliśmy w pokazie o tematyce popularnonaukowej z zakresu astronomii. Mieliśmy okazję obserwować jesienne niebo nad Łodzią, oglądaliśmy najdalsze zakątki Kosmosu, odnajdywaliśmy gwiazdozbiory jesiennego nieba m.in. gwiazdozbiór Ryb, Wieloryba, a także takie planety jak: Mars, Jowisz , Wenus. Spotkanie odbywało się z udziałem prezentera, który bardzo ciekawie opisywał oglądany przez nas kosmos. Po pokazie przewidziany był czas na rozmowę z prowadzącym spotkanie, uzyskaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Z zainteresowaniem obejrzeliśmy zarówno budynek Planetarium jak i jego nowoczesne wnętrze, a wrażeniami z pokazu dzieliliśmy się w drodze powrotnej.

 

>> galeria zdjęć

Wstecz