Aktualności

Rok akademicki 2016/2017 zainaugurowany

13/10/2016 Rok akademicki 2016/2017 zainaugurowany

   Licznie zgromadzonych uczestników  powitał starosta brzeziński Edmund Kotecki życząc udanego i obfitującego w  ciekawe wydarzenia kolejnego roku, a najmłodszym słuchaczom wręczył legitymacje studenckie. 

   Na inauguracji nie mogło zabraknąć hymnu akademickiego Gaudeamus igitur (łac. "Radujmy się więc") , a na zaproszenie starosty wykonała go znana sopranistka z Koluszek  Iwona Kaczmarek.

   Z wykładem inauguracyjnym "Motywy chrztu Mieszka I - fakty i mity" wystąpiła mediewista dr hab.  Anna Kowalska-Pietrzak z Katedry Historii Średniowiecznej Uniwersytetu Łódzkiego.   

   Zainteresowani  rozpoczęciem własnej  działalności gospodarczej mieli także okazję  uzyskać wiedzę na  stoisku  Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy UE.

 

   Druga część spotkania przebiegała  przy kawie i słodkościach przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

Słuczacze mieli również możliwość zapisać się na zajęcia i wyjazdy do łódzkich teatrów i do planetarium. Zainteresowanie jak zawsze duże, więcej  chętnych niż zaplanowanych miejsc.

 

>> galeria zdjęć

 

 

Wstecz