Aktualności

Uroczysty koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach

20/10/2019 Uroczysty koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach

   W dniu 15 października w Sali Konferencyjnej  Urzędu Miasta  w Brzezinach odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz Dnia Edukacji Narodowej.

   Koncert był ostatnim punktem projektu „Opera daje powera”  współfinansowanego  z budżetu województwa łódzkiego w ramach zadania kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego „Nasz Powiat”. 

  Podczas koncertu  młodzi artyści zaprezentowali instrumentalne wersje utworów  Stanisława Moniuszki. Obecni podczas tego wydarzenia goście mogli posłuchać najpiękniejszych wpadających w ucho melodii. Nie zabrakło także pieśni kompozytora w wykonaniu Janusza Nowańskiego, któremu na fortepianie akompaniowała Justyna Balwierczyk.

   Dla młodych wykonawców, w podziękowaniu za piękny koncert, Stowarzyszenie przygotowało karnety na 1 wejście rodzinne do groty solnej w Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach.

 

>>galeria zdjęć

Wstecz